Weekend 4-5 sierpnia czyli łowy szperacza

Galeria

Ostatni weekend był bardzo łaskawy dla piotrkowskich zakupowych szperaczy*, na starym mieście odbyły się aż trzy imprezy połączone z jarmarkami. Poniżej przedstawiam subiektywną relację z tych imprez.

Biesiada Trybunalska
Impreza poświęcona piotrkowskim tradycjom browarniczym na pewno zachwyciła miłośników złotego trunku z pianą oraz dobrej kuchni. Mniej powodów do zadowolenia mieli miłośnicy rękodzieła. Z zapowiadanych 12 wystawców pojawiło się tylko kilku – przy czym przeważały stoiska o klasycznie „odpustowym” charakterze. Nie zawiodła za to „Rękodzielnia”, która zaprezentowała szeroki wybór przedmiotów decupagowych oraz biżuterii. Ciekawie prezentowało się także stoisko z pamiątkami rodem z Piotrkowa. No i nie mogę pominąć pysznych obwarzanków 😉

Odpust w Kościele „U Panien”
Przyjemna, kameralna impreza dedykowana przede wszystkim do miłośników rękodzieła. Na stoiskach pojawił się decupage, biżuteria koralikowa, wyroby z materiału (szczególnie zachwycił mnie uszyty sandwich O.o), a nawet stoisko z biżuterią i drobiazgami z lamusa.

Piotrkowska Giełda Staroci
Impreza cykliczna, o której już kiedyś pisałyśmy. Od ostatniej wizyty giełda nie straciła impetu, a może nawet rozrosła się. Coś dla siebie mogli znaleźć zarówno zapaleni kolekcjonerzy, jak i miłośnicy starej biżuterii, czy osoby które szukały oryginalnego dodatku do wyposażeniu domu lub czegoś ciekawego do poczytania.
Następna Giełda odbędzie się 2 września – zachęcam do wybrania się na polowanie 😉

*Zakupowy szperacz – istota zwykle płci pięknej, uzależniona od pchlich targów i uroczych kramików z rękodziełem. Posiada w domu bogaty zbiór rzeczy niezbędnie niepotrzebnych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s